dobrze

Właściwie wypielęgnowany i utrzymywany trawnik może być nie wyłącznie elementem dekoracyjnym,lecz spełniać określone funkcje, które wcześniej w związku z nim zaplanowaliśmy.

urządzania
Author: ComPress S.A.
Source: ComPress S.A.
Trawnik jest w stanie spełniać dużo funkcji i wszystko zależy od tego, jak zaplanowaliśmy sobie jego przeznaczenie. Jeśli ma być miejscem, które będzie przeznaczone zarówno do wypoczynku jak też do tego, by móc na nim pograć w piłkę, jesteśmy zobligowani właściwie o niego zadbać.

Garść porad o metodach ochrony roślin podczas zimy

Zakładamy oczko wodne
Author: Gardena
Source: Gardena
Rośliny wymagają szczególnej ochrony przed niekorzystnymi, zimowymi warunkami. Należy je zabezpieczyć przed mrozem, silnym wiatrem i obfitymi opadami śniegu. Najlepiej robić to na przełomie listopada i grudnia, czyli przed nadejściem prawdziwej zimy.


okrywamy gatunki nieodporne na niskie temperatury.


Gatunki wrażliwe oraz krzewy młode należy okryć na zimę materiałem przepuszczającym tlen np.

Otoczaki białe wspaniale sprawdzą się w własnym ogrodzie

plac zabaw
Author: PRAKTIKER
Source: PRAKTIKER
Gdy będziemy mieli ogród, to pragniemy posiadać świadomość, że będzie on się prezentował na pewno wspaniale. Przez to właśnie chcemy posadzić w nim różne rośliny i kwiaty, ale również powinniśmy wykonać wszystko, aby dobrze o nie zatroszczyć się.


Czy sprawdzaliśmy jak prezentują otoczaki białe?


Należy sobie zdawać sprawę z tego, że ziemia wokół krzewów oraz drzew może być rozkopana przez przeróżne zwierzaczki, ale również w czasie deszczu może być usuwana i na dodatek ochlapywać wszystko dookoła jak wybrać otoczaki białe.