pupil

Jak zadbać o nasze zwierzę domowe?

dog
Author: Jonathan Jordan
Source: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć faktu, że zwierzęta to bezsprzecznie bardzo ważni kompani naszego życia. W ciągu trudnych sytuacji, które niestety w szeregu przypadków się nam przytrafią, to właśnie one często są naszym oparciem. Można nawet śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że posiadanie przez nas zwierząt stało się już w pewnej mierze czymś naturalnym, wobec tego wielokrotnie nadzwyczaj trudno jest znaleźć dom, których nie znajduje się żadne zwierzę.

Niecodzienni pupile są coraz częstszym widokiem w polskich domach. Ich obecność wymaga jednak dobrego przygotowania.

fotogram - zwierzęta
Author: Instytut Kulturoznawstwa
Source: http://www.flickr.com
Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma… Tak przed laty w swoim wielkim hicie spiewał dziecięcy zespół Fasolki. Trudno nie przyznać mu racji. Znakomita większość z nas ma jakąś pasję i jest w stanie zrobić dla niej naprawdę wiele.

O jakich rzeczach należy pamiętać jeżeli będzie się chciało mieć jakiegoś zwierzaka w swoim domu, podstawowe wyposażenie dla kota

kot
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
W wielu domach zwierzaki urastają niemalże do roli członków rodziny. Najbardziej popularne są koty oraz psy, ale ludzie często hodują najróżniejsze ryby,gady czy gryzonie. Jednak bez względu na to, jaki zwierzak mieszka w domu trzyma, to trzeba o nie odpowiednio dbać. Nie obejdzie się przy tym bez odpowiednich, bo i początkowo trzeba zakupić parę rzeczy, i później regularnie trzeba się zaopatrywać w pokarmy, lekarstwa albo środki do pielęgnacji.

Kilka podstawowych informacji dla każdego, kto zamierza trzymać psa lub kota w bloku mieszkalnym.

Obroża dla psa
Author: lizasperling
Source: http://www.flickr.com
Od wieków ludzie bardzo chętnie trzymają w domach jakieś zwierzęta. Dawniej pełniły one bardzo pożyteczną rolę, psy wykorzystywano do polowań oraz pilnowania domów, a głównym zadaniem kotów było polowanie na różne gryzonie, które mogły spowodować duże zniszczenie pożywienia. Obecnie oba te czworonogi nadal są naszymi wiernymi towarzyszami, choć współcześnie ich rola jest nieco inna - są po prostu kolejnymi z domowników, a są też nawet przypadki, gdy zwierzak zastępuje komuś dziecko.

Myślisz która obroża dla psa będzie najbardziej właściwa? Obroża antyszczekowa okiełzna nawet najbardziej łobuzerskiego psa!

pies
Author: Christopher "Rice"
Source: http://www.flickr.com
Posiadanie własnego zwierzątka w domu jest pragnieniem niejednego maluszka. Oczywiście także dorośli marzą o tym, aby nie powracać do pustego lokalu mieszkalnego po całym dniu pracy. Dlatego też zdecydowanie więcej ludzi stawia na przygarnięcie zwierzaka ze schroniska albo kupienie w hodowli.

Elektroniczny pastuch to rozwiązanie dla ciebie, zwłaszcza jeśli nie masz szans zbudować płotu wokół domu

źródła
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Opiekunowie psów pragną zagwarantować im najlepsze oraz bezpieczne warunki życia. Chcą, by ich pupile równocześnie miały troszeczkę swobody, chociażby podczas chodzenia wokół domu. Nieraz właściciele nie chcą stawiać zagrody dla zwierzaków, alternatywę w takich przypadkach stanowią elektroniczne pastuchy.