Świat kwiatów w Twoim ogrodzie

Wakacje to okres wczasów i tak znanego w Polsce grillowania

fototapety kwiaty
Author: DA
Przepiękna pogoda, długie dni i wakacje - to razem nakłania do ogródkowej aktywności nazywanej grillowaniem. Jak ziemia obszerna wszyscy choć raz w sezonie urlopowym robią grilla dla najbliższych i przyjaciół. Coraz bardziej popularne są grille elektryczne, które możemy eksploatować nawet na niewielkich tarasach i nie zawadzać sąsiadom.

Które elementy powinno się nabyć do naszego ogrodu?

Spędzanie upalnych dni w naszym przydomowym ogrodzie ewidentnie jest wyjątkowo atrakcyjnym sposobem na zorganizowanie wolnych dni. Spora część z nas chce przebywać na świeżym powietrzu w otoczeniu prywatnego domu. W tym miejscu jednak powinno się uświadomić sobie, że stan naszych ogrodów pozostawia nam w szeregu przypadków mnóstwo do życzenia.

Uprawa chryzantem w Praszce – idealne miejsce do nabycia chryzantemy i zasięgnięcia porady odnoszącej się do jej uprawy.

kwiaty chryzantemy
Author: Daniela
Source: http://www.flickr.com
Niemalże każda osoba śni o własnym ogródku lub działce. Jest to zazwyczaj miejsce kojarzące się z odpoczynkiem i spokojem, w którym możliwe jest ukryć się na chwilę. Ale aby mieć możliwość skorzystania z momentu odpoczynku w pięknym otoczeniu ważne jest, by wpierw trafnie je zagospodarować i stosownie o nie zadbać.

Co to jest właściwie arborystyka? Co wiemy o tym pojęciu? Jak prezentują się perspektywy rozwoju takiej dziedziny?

Przycinanie drzew owocowych
Author: P_Keigan
Source: http://www.flickr.com
Co jakiś czas pojawiają się pojęcia pseudonowe, choć działające już od dawna. Dzieje się tak, bo stają się znane dla szerszego grona specjalistów i dzięki temu cieszą się popularnością. Tak jest z pewnością z arborystyką. Jest to sfera praktyczna, jednak o podstawach, która tym bardziej dynamicznie rozwija się w USA i Europie Zachodnie, ale także w naszym kraju.

Właściwa konserwacja drzew w Warszawie

drzewa liściaste
Author: TJO1973
Source: http://www.flickr.com
Multum przedsiębiorstw działa obecnie w zakresie pielęgnacji drzew, krzewów, ogrodów oraz innych mniejszych bądź większych terenów zielonych. Fachowa pielęgnacja drzew jest niesłychanie ważna, albowiem zbyt długie gałęzie oraz za rozrośnięte drzewa mogą być zagrożeniem w niektórych miejscach, szczególnie w toku ostrych burz oraz wiatrów. Gałęzie, jakie nie pozostały odpowiednio przycięte, zdołają spaść na chodnik czy ulicę, i nawet na przechodzącą czy przejeżdżającą osobę. Bezsprzecznie więc każde miasto powinno dbać o fachową i regularną pielęgnację drzew i terenów zielonych.

Architekt krajobrazu – kim jest?? Sprawdzamy czym się zajmuje

architekci krajobrazu
Author: Luebke
Source: http://www.flickr.com
Już od dawnych czasów wiadomo, iż przestrzeń w której żyjemy silnie na nas wpływa. Już w starożytności ludzie starali się w taki sposób wpływać na krajobraz, aby był on dla nich przyjemną przestrzenią dającą możliwość wyciszenia. Człowiek bardzo mocno zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej funkcjonuje, stąd niezwykle istotnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.

Pages