Porady ogrodnicze

Place do zabaw w ogrodzie

Plac zabaw
Author: sikeri
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. W dobie komputeryzacji dzieci coraz więcej czasu spędzają w mieszkaniu. Odpowiednim sposobem na nakłonienie dziatwy do zabaw na dworze są place zabaw. Na postawienie placu wystarczy mały ogródek przydomowy.

Myślisz, iż własny dom to bajka? Nie do końca, ponieważ oczekuj wielu różnych zadań – w domu, jak i na zewnątrz

Czym kosić trawnik?
Author: ClearSense
Source: ClearSense
Wiele osób decyduje się na dom z ogrodem. I dobrze, to miło być posiadaczem takiego domu, być u siebie, nie musieć się użerać z sąsiadami w bloku. Wiele osób marzy w sumie o tym, ażeby wybudować dom i mieć święty spokój. Problem w tym, iż świętego pokoju możesz nie mieć. Oczywiście, sąsiedzi z bloku to przeszłość, ale uaktywnią się inne dylematy. Jakiego typu?

Co należy wziąć pod uwagę przy zmianie drewnianych mebli do ogrodu?

Altanka
Author: kenneth casper
Source: http://www.flickr.com
W trakcie zakupu drewnianych mebli ogrodowych nie jest istotne, czy jest się właścicielem ogromnej posiadłości, czy małego tarasu. Zasady doboru mebli w obu przypadkach są takie same. Najważniejsza jest cena. Należy przekalkulować, ile gotówki chce się przeznaczyć na altanki ogrodowe drewniane meble, ławki, krzesła, itp.

Które elementy powinno się nabyć do naszego ogrodu?

Spędzanie upalnych dni w naszym przydomowym ogrodzie ewidentnie jest wyjątkowo atrakcyjnym sposobem na zorganizowanie wolnych dni. Spora część z nas chce przebywać na świeżym powietrzu w otoczeniu prywatnego domu. W tym miejscu jednak powinno się uświadomić sobie, że stan naszych ogrodów pozostawia nam w szeregu przypadków mnóstwo do życzenia.

Co to jest właściwie arborystyka? Co wiemy o tym pojęciu? Jak prezentują się perspektywy rozwoju takiej dziedziny?

Przycinanie drzew owocowych
Author: P_Keigan
Source: http://www.flickr.com
Co jakiś czas pojawiają się pojęcia pseudonowe, choć działające już od dawna. Dzieje się tak, bo stają się znane dla szerszego grona specjalistów i dzięki temu cieszą się popularnością. Tak jest z pewnością z arborystyką. Jest to sfera praktyczna, jednak o podstawach, która tym bardziej dynamicznie rozwija się w USA i Europie Zachodnie, ale także w naszym kraju.

Ciekawym planem są ogrody zimowe

ogród
Author: liketearsintherain
Source: www.flickr.com
Czy lubimy spędzać sporo czasu w ogrodzie?

Kiedy kochamy przesiadywać wiele czasu w ogrodzie, spośród przeróżnych kwiatów i zieleni, to bez wątpienia odczuwamy brak tego miejsca zimą. Trzeba zatem pomyśleć o ciekawych pomysłach, które spowodują, że ogrodem oraz bliskimi nam roślinami będziemy mogli się radować tak latem, jak i zimą, tak aby mieć szansę o każdej porze dnia spędzać tam jak najwięcej godzin, szczególnie gdy okazuje się być to dla nas najlepszy sposób na odpoczynek.

Pages