Porady ogrodnicze

Które elementy powinno się nabyć do naszego ogrodu?

Spędzanie gorących dni w naszym przydomowym ogrodzie na pewno jest wyjątkowo atrakcyjnym sposobem na zaaranżowanie wolnych dni. Każdy z nas potrzebuje przebywać na świeżym powietrzu w otoczeniu swojego domu jednorodzinnego. W tym miejscu tymczasem powinno się uświadomić sobie, że stan naszych ogrodów pozostawia nam często dużo do życzenia.

Pomysł na nietuzinkowy ogród, czyli eleganckie oraz kreatywne fontanny ogrodowe

Mając ogród niewątpliwie zależy Ci na jego kreacyjnym i współczesnym urządzeniu. Teraz istnieje mnogość wspaniałych pomysłów na niebanalną aranżację ogrodową, jednym z nich z pewnością są fontanny ogrodowe. Sporo osób ma w swoich ogrodach przykładowo oczka wodne czy niewielkie strumyczki, z pewnością jednak fontanny domowe także są wyśmienitym pomysłem. Mało tego możesz je mieć w każdym ogrodzie, niezależnie od tego czy Twój ogród jest spory czy też mniejszy.

Ciekawym planem są ogrody zimowe

ogród
Author: liketearsintherain
Source: www.flickr.com
Czy lubimy przesiadywać dużo czasu w ogrodzie?

Jeśli lubimy spędzać dużo godzin w ogrodzie, spośród różnych kwiatów i zieleni, to bez wątpienia czujemy brak tego miejsca zimą. Trzeba zatem myśleć o ciekawych rozwiązaniach, które spowodują, że ogrodem oraz ukochanymi roślinami będziemy mieli szansę się radować zarówno latem, jak i zimą, tak aby mieć szansę o każdej porze dnia spędzać tam jak najwięcej czasu, szczególnie jeżeli będzie to dla nas najlepszy sposób na odpoczynek.

Place do zabaw w ogrodzie

Plac zabaw
Author: sikeri
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. W dobie komputeryzacji dzieci coraz więcej czasu spędzają w mieszkaniu. Odpowiednim sposobem na zachęcenie dziatwy do zabaw na dworze są place zabaw. Na skonstruowanie placu wystarczy mały ogródek przy domu.

Co brać pod uwagę zakładając ogród?

Ogród w lipcu
Author: ricoeurian
Source: www.flickr.com
Najnowsze tendencje w tworzeniu miejsc zieleni wyznacza przede wszystkim ekologia. Bardzo modna staje się naturalność i swoboda w ogrodach, a projektanci zaręczają, że im mniejsza ingerencja w rośliny, tym lepszy efekt zostanie osiągnięty. Naturalny ogród nie powinien stanowić kopii natury, a dawać poczucie obcowania z nią.

Myślisz, iż własny dom to bajka? Nie do końca, ponieważ oczekuj wielu różnych zadań – w domu, jak i na zewnątrz

Czym kosić trawnik?
Author: ClearSense
Source: ClearSense
Wiele osób decyduje się na dom z ogródkiem. I słusznie, to miło być posiadaczem takiego domu, być u siebie, nie musieć się kłócić z sąsiadami jak na osiedlu. Wiele osób marzy wręcz o tym, żeby postawić dom i mieć święty spokój. Problem w tym, że świętego pokoju mieć nie będziesz. Wiadomo, sąsiedzi z bloku to przeszłość, ale pojawią się inne wątpliwości. Jakie?

Pages