Jak dbać o swoje rośliny?

Co należy wziąć pod uwagę przy zmianie drewnianych mebli do ogrodu?

Altanka
Author: kenneth casper
Source: http://www.flickr.com
W trakcie zakupu drewnianych mebli ogrodowych nie jest istotne, czy jest się właścicielem ogromnej posiadłości, czy małego tarasu. Zasady doboru mebli w obu przypadkach są takie same. Najważniejsza jest cena. Należy przekalkulować, ile gotówki chce się przeznaczyć na altanki ogrodowe drewniane meble, ławki, krzesła, itp.

Piękny, wiosenny ogród? Dowiedz się, jakiej pielęgnacji potrzebuje

kwiaty w ogrodzie
Author: Rob Bertholf
Source: http://www.flickr.com
Na wiosnę wszyscy budzimy się do życia – mamy więcej sił i ikry do podejmowania nowych zadań, z chęcią spędzamy czas na dworze oraz czujemy się szczęśliwsi. Również ogrody zaczynają rozkwitać, zarazem potrzebując zabiegów pielęgnacyjnych, aby wspaniale się prezentować oraz cieszyć nasze oczy w czasie wiosennych, a potem letnich przechadzek. Co wobec tego musimy zrobić, aby nasz przydomowy ogródek był ogrodem z marzeń?

Walka z insektami

Sad w kwietniu
Author: swimboy1
Rodacy, którzy żyją w blokach zbudowanych w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, od lat muszą walczyć ze strasznym problemem. W tego rodzaju budynkach mnożą się jak króliki karaluchy. Te ohydnie wyglądające insekty najczęściej uwijają sobie gniazdka w zsypach na śmieci. Wmontowanie śmietnika w budynku można uznać oficjalnie za najgorszy koncept architektoniczny w naszej historii.

Co to jest właściwie arborystyka? Co wiemy o tym pojęciu? Jak prezentują się perspektywy rozwoju takiej dziedziny?

Przycinanie drzew owocowych
Author: P_Keigan
Source: http://www.flickr.com
Co jakiś czas pojawiają się pojęcia pseudonowe, choć działające już od dawna. Dzieje się tak, bo stają się znane dla szerszego grona specjalistów i dzięki temu cieszą się popularnością. Tak jest z pewnością z arborystyką. Jest to sfera praktyczna, jednak o podstawach, która tym bardziej dynamicznie rozwija się w USA i Europie Zachodnie, ale także w naszym kraju.

Architekt krajobrazu – kim jest?? Sprawdzamy czym się zajmuje

architekci krajobrazu
Author: Luebke
Source: http://www.flickr.com
Już od dawnych czasów wiadomo, iż przestrzeń w której żyjemy silnie na nas wpływa. Już w starożytności ludzie starali się w taki sposób wpływać na krajobraz, aby był on dla nich przyjemną przestrzenią dającą możliwość wyciszenia. Człowiek bardzo mocno zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej funkcjonuje, stąd niezwykle istotnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.

Sprawdzone metody wycinki krzewów

Farby przyjazne dla zdrowia
Author: Dekoral
Source: Dekoral
Celem wielu z nas jest zbudowanie własnego domu. Niektórzy szczęśliwcy wychowali się w cudownym domku z ogrodem, w otoczeniu drzew i krzewów. Po latach dorastania, przeżytych w takim domu, sami chcą stworzyć taki sam.

Pages