Jak dbać o swoje rośliny?

Co to jest właściwie arborystyka? Co wiemy o tym pojęciu? Jak prezentują się perspektywy rozwoju takiej dziedziny?

Przycinanie drzew owocowych
Author: P_Keigan
Source: http://www.flickr.com
Co pewien czas spotykamy frazy pseudonowe, chociaż istniejące już od lat. Dzieje się tak, bo stają się funkcjonalne dla szerszego grona zainteresowanych i dzięki temu cieszą się popularnością. Tak jest na pewno z arborystyką. Jest to sfera praktyczna, jednak o podstawach, która szczególnie dynamicznie może funkcjonować się w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodnie, ale też w naszym kraju.

Projektowanie ogrodu i podwórka- kiedy najlepiej zacząć przygotowania, żeby w odpowiedni sposób zagospodarować teren i ułatwić sobie pracę

piękny ogródek
Author: Nick
Source: http://www.flickr.com
W trakcie wykonywanie projektu domu, warto również zastanowić się nad tym jak ma wyglądać nasze podwórko tudzież ogród. Powierzchnia przed posesją może być doskonałą ozdobą naszego domu, jeżeli będzie odpowiednio urządzona. Jeżeli przed rozpoczęciem prac na budowie pomyślimy nad planem naszego podwórka, będziemy mogli ułatwić sobie wiele czynności. Duża część z zabiegów, które mają na celu upiększenie naszego podwórka może zostać wykonanych w trakcie budowy budynku. Można zaprojektować podjazd bądź ogród oraz zaraz po zakończeniu ciężkich robót rozpocząć urządzanie tej części działki.

Nowoczesne dachy zielone - ładne, markowe i pożyteczne

zielony dach
Source: www.flickr.com
O nowoczesnych dachach zielonych mówi się obecnie coraz więcej, bowiem spotykamy się z nimi znacznie częściej aniżeli kiedyś. Dachy zielone nie są obecnie już taką nowością jak dawniej, chociaż mnogość osób nadal nie wie czym są dachy zielone, i także jakie niosą za sobą korzyści.

Jak efektywnie obronić posiadane drewno przed pasożytami?

drewno
Author: Maciek Krol
Source: http://www.flickr.com
Duża część z nas dobrze wie, że drewno jest jednym z surowców, który w naszym życiu odszukuje wyjątkowo szerokie zastosowanie. Jest ono przez nas wykorzystywane zarówno, jako materiał do budowy domu, ale i też jako główny surowiec na bazie, którego powstają meble. Jednym słowem jest niezmiernie popularne i równocześnie wytrzymałe tworzywo.

Co uczynić, aby trawa w przydomowym ogrodzie była ładna?

Wiejski ogród
Author: ChodHound
Source: http://www.flickr.com/photos/chodhound/177179851/
Trawa musi być śliczna, powodująca, że niejako cały ogród będzie promieniał. Zresztą nie ma żadnego sensu pisać o tym, ponieważ definitywnie każdy właściciel ogrodu bardzo dobrze wie jak niesamowicie ważne jest to, aby w żadnym razie nie zakładać, iż sytuacja jest odmienna.

Architekt krajobrazu – kim jest?? Sprawdzamy czym się zajmuje

architekci krajobrazu
Author: Luebke
Source: http://www.flickr.com
Już od dawnych czasów wiadomo, że przestrzeń w której żyjemy silnie na nas wpływa. Już w epoce starożytnej ludzie starali się w taki sposób wpływać na krajobraz, aby był on dla nich przyjazną przestrzenią dającą możliwość wyciszenia. Człowiek instynktownie zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej funkcjonuje, dlatego bardzo istotnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.

Pages