Jak dbać o swoje rośliny?

Co to jest właściwie arborystyka? Co wiemy o tym pojęciu? Jak prezentują się perspektywy rozwoju takiej dziedziny?

Przycinanie drzew owocowych
Author: P_Keigan
Source: http://www.flickr.com
Co jakiś czas pojawiają się pojęcia pseudonowe, choć działające już od dawna. Dzieje się tak, bo stają się znane dla szerszego grona specjalistów i dzięki temu cieszą się popularnością. Tak jest z pewnością z arborystyką. Jest to sfera praktyczna, jednak o podstawach, która tym bardziej dynamicznie rozwija się w USA i Europie Zachodnie, ale także w naszym kraju.

Walka z insektami

Sad w kwietniu
Author: swimboy1
Rodacy, którzy zamieszkują w blokach zbudowanych w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, od lat muszą walczyć z paskudnym problemem. W tego rodzaju nieruchomościach mnożą się jak króliki karaluchy. Te ohydnie wyglądające insekty zazwyczaj żyją w zsypach na odpady. Wbudowanie śmietnika w budynku można uznać bez wahania za najbardziej groteskowy koncept architektoniczny w naszej historii.

Architekt krajobrazu – kim jest?? Sprawdzamy czym się zajmuje

architekci krajobrazu
Author: Luebke
Source: http://www.flickr.com
Już od dawnych czasów wiadomo, iż przestrzeń w której żyjemy silnie na nas wpływa. Już w starożytności ludzie starali się w taki sposób wpływać na krajobraz, aby był on dla nich przyjemną przestrzenią dającą możliwość wyciszenia. Człowiek bardzo mocno zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej funkcjonuje, stąd niezwykle istotnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.

Sprawdzone metody wycinki krzewów

Farby przyjazne dla zdrowia
Author: Dekoral
Source: Dekoral
Celem wielu z nas jest zbudowanie własnego domu. Niektórzy szczęśliwcy wychowali się w cudownym domku z ogrodem, w otoczeniu drzew i krzewów. Po latach dorastania, przeżytych w takim domu, sami chcą stworzyć taki sam.

Co należy wziąć pod uwagę przy zmianie drewnianych mebli do ogrodu?

Altanka
Author: kenneth casper
Source: http://www.flickr.com
Przy zakupie drewnianych mebli ogrodowych nie jest istotne, czy jest się właścicielem ogromnej posiadłości, czy małego tarasu. Zasady wyboru mebli w obu przypadkach są takie same. Bardzo ważna jest cena. Trzeba przekalkulować, ile pieniędzy chce się wydać na altanki ogrodowe drewniane meble, ławki, fotele, itp.

Jak upiększać pomieszczenia?

konstrukcje
Author: Stiga
Śnisz o ładnym mieszkaniu lecz zamiast wynajmować projektanta pragniesz stworzyć coś własnego? Upiększanie mieszkań jest sztuką. Tak samo jak malowanie czy rzeźbienie wymaga wyobraźni a także pomysłu.


U dołu odnajdziesz moje rady, jakie pomogą Ci nadać każdemu mieszkaniu smaczków.

Pages