Jak dbać o swoje rośliny?

Architekt krajobrazu – kim jest?? Sprawdzamy czym się zajmuje

architekci krajobrazu
Author: Luebke
Source: http://www.flickr.com
Już od dawnych czasów wiadomo, iż otaczająca nas przestrzeń istotnie na nas wpływa. Już w epoce starożytnej ludzie próbowali w taki sposób wpływać na krajobraz, by był on dla nich przyjazną przestrzenią dającą możliwość wyciszenia. Człowiek bardzo mocno zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej żyje, dlatego bardzo ważnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.

Co to jest właściwie arborystyka? Co wiemy o tym pojęciu? Jak prezentują się perspektywy rozwoju takiej dziedziny?

Przycinanie drzew owocowych
Author: P_Keigan
Source: http://www.flickr.com
Co pewien czas spotykamy pojęcia nieznane, chociaż działające już od dawna. Jest tak, bo stają się rozpoznawane dla szerszego grona zainteresowanych i dzięki temu cieszą się popularnością. Tak jest bez wątpienia z arborystyką. Jest to dziedzina praktyczna, jednak o podstawach, która tak naprawdę dynamicznie działać się w USA i Europie Zachodnie, ale także Polsce.

Kosiarka Tarnów, glebogryzarka Kraków

Koszenie trawy
Author: Honda
Source: Honda
Każdemu chciałby mieć trawnik przed i za domem jak z amerykańskich filmów. Trawa idealnie przystrzyżona i w dodatku w takim pięknym, zielonym odcieniu. Ale żeby mieć taką trawę trzeba bardzo się postarać. Warto, więc poszukać też odpowiedniej kosiarki Tarnów. Nie można pozwolić, żeby trawa była zbyt wysoka, nie możemy też dopuścić do tego, że nie skosimy jej, przynajmniej raz na dwa tygodnie, oczywiście, zimą nie trzeba się tym martwić.

Co należy wziąć pod uwagę przy zmianie drewnianych mebli do ogrodu?

Altanka
Author: kenneth casper
Source: http://www.flickr.com
W trakcie zakupu drewnianych mebli ogrodowych nie jest istotne, czy jest się właścicielem ogromnej posiadłości, czy małego tarasu. Zasady doboru mebli w obu przypadkach są takie same. Najważniejsza jest cena. Należy przekalkulować, ile gotówki chce się przeznaczyć na altanki ogrodowe drewniane meble, ławki, krzesła, itp.

Piękny, wiosenny ogród? Dowiedz się, jakiej pielęgnacji potrzebuje

kwiaty w ogrodzie
Author: Rob Bertholf
Source: http://www.flickr.com
Na wiosnę wszyscy budzimy się do życia – mamy więcej sił i ikry do podejmowania nowych zadań, z chęcią spędzamy czas na dworze oraz czujemy się szczęśliwsi. Również ogrody zaczynają rozkwitać, zarazem potrzebując zabiegów pielęgnacyjnych, aby wspaniale się prezentować oraz cieszyć nasze oczy w czasie wiosennych, a potem letnich przechadzek. Co wobec tego musimy zrobić, aby nasz przydomowy ogródek był ogrodem z marzeń?

Walka z insektami

Sad w kwietniu
Author: swimboy1
Rodacy, którzy żyją w blokach zbudowanych w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, od lat muszą walczyć ze strasznym problemem. W tego rodzaju budynkach mnożą się jak króliki karaluchy. Te ohydnie wyglądające insekty najczęściej uwijają sobie gniazdka w zsypach na śmieci. Wmontowanie śmietnika w budynku można uznać oficjalnie za najgorszy koncept architektoniczny w naszej historii.

Pages