rozliczenie

Czy prowadząc działalność gospodarczą opłaca się korzystać z oferty wyspecjalizowanego biura rachunkowego?

pieniądze i kalkulator
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Założenie działalności gospodarczej to świetny krok na drodze ku samodzielności finansowej i niezależności od innych. Własna firma, nawet mała, daje nam nie tylko poczucie zadowolenia, ale także stabilizacji, jeżeli nasz biznes opiera się na stałych schematach i gwarantowanych zyskach. Aczkolwiek, aby rzeczywiście czerpać jak najwięcej korzyści, trzeba w pierwszej kolejności zadbać przede wszystkim o należyte operowanie finansami i kapitałem, który zgromadziliśmy.

Które nowości czekają nas przy uzupełnianiu PITów w kolejnym roku?

deklaracja
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Tworzenie dorocznej deklaracji finansowej stało się naszym niezmiernie ważnym obowiązkiem, którego pod żadnym pozorem nie możemy przegapić. Jego niezrealizowanie niejednokrotnie może sprowadzić na nas wyjątkowo dużo nieprzyjemności, w takim razie powinniśmy zdziałać wszelkie wysiłki, aby do takiej sytuacji nie doszło pod żadnym pretekstem.

Wypróbuj możliwości bezproblemowego rozliczania się z fiskusem

Rozliczenie podatku PIT
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Rozliczanie się z fiskusem to jedna z tych spraw, które uwielbiamy zostawiać na ostatnią minutę. Każdego roku obserwujemy ten sam obrazek: na kilka dni przed końcem składania deklaracji podatkowych, w stosownych urzędach tworzą się bardzo długie ogonki. A przecież na wypełnienie prostego dokumentu mamy raptem parę miesięcy. To wystarczająco dużo czasu, aby wykonać rozliczenie pit 37 i na spokojnie przedłożyć je w przydzielonym nam urzędzie.

Koszmar większości przedsiębiorców – w jaki sposób radzić sobie z dokumentami, które trzeba koniecznie wypełnić

pit 2016
Author: swimboy1
Aktualnie biurokracja w Polsce rośnie w siłę, nie jest to jednak pozytywna sprawa, ponieważ jej rozmiar przyprowadza o zawrót głowy. Niemal codziennie mamy styczność z biurokracją, która, można z całą pewnością powiedzieć, jest wszechobecna. Wielu ma wrażenie, iż została ona wykreowana nie po to,aby nam udzielić wsparcia, lecz po to aby nas załamać. Zdanie to podzieli zapewne spora część osób, zwłaszcza tych, którzy chcą założyć swój własny biznes. Droga to założenia własnej firmy to droga przez piekło. Ilość spraw, które trzeba załatwić, rośnie zamiast zmniejszać się, a panie w znanych okienkach w większości nie są pomocne, wręcz przeciwnie, na sam ich widok napływa nam do głowy tylko jedna myśl – uciekać i to jak najdalej.

Ważkie wiadomości o podatkach i rozliczeniach z Urzędem Skarbowym

deklaracja
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Pomimo, że każdy ma zobowiązanie raz do roku rozliczać się z Urzędem Skarbowym, to jednakże wskazane jest stale śledzić doniesienia na rzecz najnowszych nakazów i ustaw tyczących się podatków, odliczeń od podatków i vat. W Necie jest jedna niezmiernie interesująca strona, w której zawsze są aktualizowane wszystkie informacje tyczące się powyższych wątpliwości. Są na niej przedłożone wszystkie deklaracje podatkowe, jakie są obowiązujące. Wolno się bardzo dużo o nich dowiedzieć z tej stronki, co przysporzy się w okresie rozliczeń z fiskusem. Dzięki nim bez trudu i skutecznie można się rozliczyć, bez popełniania błędów.