PIT

Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

fundusze inwestycyjne dla firm
Author: Roberto Nieves
Source: http://www.flickr.com
Fundusze inwestycyjne deklarują w statucie (a nierzadko również w nazwie) w jakie instrumenty finansowe będą inwestować. Wybór tychże instrumentów jest niezwykle istotny - wpływa na potencjalny zysk, jaki fundusz ma szansę wypracować ale również na ryzyko, jakie wiąże się z inwestycją w ten fundusz.


W związku z powyższym inwestor przed wyborem konkretnego funduszu powinien zapoznać się z polityką funduszu - w które instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk i ryzyko, dopasować dla siebie najbardziej odpowiedni fundusz czy portfel funduszy.

Rozliczanie podatków w naszym kraju - parę fundamentalnych zasad o jakich należy pamiętać przy składaniu PIT

firma - wyobrażenie
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Jedną z rzeczy, które zawsze będą towarzyszyły jakiemukolwiek przez nas dochodowi, jaki zyskamy w swoim życiu będą na pewno podatki. Nie ma sposobności aby uniknąć tego rodzaju\typu daniny na rzecz państwa. Dla niektórych ludzi jest to niezwykle nieprzyjemny, obywatelski obowiązek. Jednakże są państwa w których płacenie podatków uznaje się za nową postawę patriotyzmu.

Wypełnianie PIT-u nie można zaliczyć do ulubionych zajęć - jak łatwo możemy wypełniać go internetowo?

Rozliczenia PIT przez internet
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Składanie PIT-u przez Internet staje się coraz popularniejsze. Nie ma się co dziwić, gdyż sposób ten posiada wielką ilość pozytywnych cech, których nie jest się łatwo doszukać przy wypełnianiu deklaracji podatkowej tradycyjną metodą. Ale rozpocznijmy od początku.

Wypróbuj możliwości bezproblemowego rozliczania się z fiskusem

Rozliczenie podatku PIT
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Rozliczanie się z fiskusem to jedna z tych spraw, które uwielbiamy zostawiać na ostatnią minutę. Każdego roku obserwujemy ten sam obrazek: na kilka dni przed końcem składania deklaracji podatkowych, w stosownych urzędach tworzą się bardzo długie ogonki. A przecież na wypełnienie prostego dokumentu mamy raptem parę miesięcy. To wystarczająco dużo czasu, aby wykonać rozliczenie pit 37 i na spokojnie przedłożyć je w przydzielonym nam urzędzie.

Pamiętaj o obowiązkach względem skarbówki czy ZUS-u, dokonuj opłat oraz dostarczaj formularze w wymaganym terminie

Strona internetowa
Author: Victor van Werkhooven
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas powinien być świadom, jakie zobowiązania ma względem konkretnych instytucji. Pozwala to unikać opóźnień przy składaniu wymaganych papierów oraz uiszczaniu stosownych opłat. Czasami jednak natłok różnorakich załatwień powoduje, że gubimy się w ich gąszczu oraz mylimy. Na szczęście w każdym przypadku możemy skonsultować się z pracownikami biura księgowego lub poszukać potrzebnych informacji w sieci.