koty

Jakimi sposobami da się żywić swoje domowe zwierzęta, żeby nie miały z tego powodu problemów ze swoim zdrowiem

Pieski
Author: Mark Tegethoff
Source: http://www.flickr.com
Każdy, kto ma swojego zwierzaka chce o tym, żeby odpowiednio długo był on w zdrowiu i odpowiedniej formie. Jedną z najlepszych metod aby to zapewnić będzie odpowiednie odżywianie. Zwierzaki hodowane w domach i mieszkaniach są całkowicie uzależnione od właścicieli. Nie mają same możliwości zdobywania pożywienia, gdyż bez przerwy są w zamknięciu, i tak naprawdę to, co im kupią ludzie muszą po prostu jeść. A niestety czasami bardzo różnie z tym bywa.

Znakomite rozstrzygnięcie kłopotu powiązanego z utrzymaniem porządku w kuwecie kota za pomocą żwirku silikonowego.

kot
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com
W chwili zdecydowania się na posiadanie zwierzęcia w domu, należy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Wiadomo, że nie jest to rzecz, jaką po pewnym okresie odłoży się w kąt oraz zapomni. Stąd też decyzja musi zostać w 100 % właściwie podjęta i przeanalizowana. Spora ilość osób głównie podejmuje decyzję o posiadaniu psa albo kota. Co się z tym wiąże, spore zadania, przy czym dogodniejsze dla niektórych będzie utrzymanie kota. Czemuż to tak?

Dbanie o psa

tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Pielęgnacja psa jest dla właściciela nieraz nie łatwą czynnością. Regularne dbanie o pupila służy nie tylko urodzie, lecz także higienie, zdrowiu i ochronie przed pasożytami. Podstawowym narzędziem jest grzebień, szczotki i szampony dla psów, koniecznie dobrze dopasowane do sierści psa. Gdy brud i nieprzyjemne zapachy trzymają się naszego psa, musi zostać koniecznie wykąpany.

Właściwy żwirek do kuwety to rzecz, której nie może zabraknąć w domu każdego entuzjasty kotów

żwirek silikonowy dla kota
Author: Jeroen Werkman
Source: http://www.flickr.com
Spora grupa ludzi uważa koty za brudne zwierzęta, których obecność w domu jest nieodłącznie związana z niezbyt przyjemnym zapachem. W rzeczywistości koty to jedne z najczystszych zwierząt domowych, które godzinami myją swoje futro a potrzeby fizjologiczne bez jakiegokolwiek problemu załatwiają do kuwety.


Nauka czystości u małych kotów trwa bardzo krótko. Zwykle wystarczy raz pokazać pupilowi, gdzie znajduje się jego toaleta, a zwierzę natychmiast zapamiętuje to miejsce. Może się jednak zdarzyć tak, że nasz ulubieniec zacznie [załatwi się gdzieś poza przygotowanym przez nas pudełkiem.