Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mnducks.org/includes/menu.inc).

Kilka słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

Fundusze inwestycyjne deklarują w statucie (a nierzadko również w nazwie) w jakie instrumenty finansowe będą inwestować. Wybór tych instrumentów jest bardzo istotny - wpływa na potencjalny zysk, jaki fundusz ma szansę wypracować oraz na ryzyko, które wiąże się z inwestycją w ten fundusz.


W związku z powyższym inwestor przed wyborem konkretnego funduszu powinien poznać polITykę funduszu - w jakie instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk oraz ryzyko, dopasować dla siebie najbardziej właściwy fundusz czy portfel funduszy.


Ogólne kryterium zawartości portfela dzieli fundusze na cztery kategorie: pieniężne - fundusze inwestujące przede wszystkim w papiery rynku pieniężnego, fundusze dłużne - inwestujące przede wszystkim w obligacje, fundusze mieszane - inwestujące w akcje i obligacje, fundusze akcji - w większości inwestycja w akcje - niezależny doradca finansowy warszawa.


fundusze inwestycyjne dla firm
Author: Roberto Nieves
Source: http://www.flickr.com
Kolejnym istotnym kryterium podziału jest prawne kryterium wynikające z obowiązującej w Polsce Ustawy z dnia 27 maja 2004 roku o funduszach inwestycyjnych. Zgodnie z tymi przepisami mamy do czynienia z podziałem funduszy w zależności od formy uczestnictwa - fundusze na otwarte, specjalistyczne otwarte oraz zamknięte. Najbardziej popularne z wymienionych to FIO, czyli otwarte fundusze inwestycyjne (kierowane są właściwie do każdego inwestora). Inwestor wpłacający pieniądze do funduszu otwartego dostaje w zamian tytuł nazywany jednostką uczestnictwa. Aktywa w jakie mogą lokować podane są w Art. 93 Ustawy.

Jeśli prezentowana tutaj kwestia jest według Ciebie interesująca, to ponadto zobacz także pozostałe warte przejrzenia (https://www.dorex.com.pl/) teksty!

Fundusz otwarty zbywa jednostki uczestnictwa, jakie stanowią prawo udziału w aktywach netto funduszu oraz dokonuje ich odkupienia na żądanie uczestnika funduszu - fundusze inwestycyjne otwarte. W praktyce każdy może zostać uczestnikiem funduszu otwartego. Tego rodzaju fundusze mogą być więc stosowane jako fundusze inwestycyjne dla firm.


Podwyższenie kaPITału przez fundusz inwestycyjny to metoda chętnie wykorzystywana przez właścicieli firm źródło finansowania - bardziej dostępne aniżeli giełda, zapewniające większe możliwości aniżeli kredyt.