Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mnducks.org/includes/menu.inc).

Obecne niebezpieczeństwa dla środowiska naturalnego. Rozsądne wybory człowieka.

Człowiek od niepamiętnych czasów produkuje odpadki i je wyrzuca. Postęp cywilizacyjny, który powszechnie uważamy za naturalny i konieczny, spowodował, że nasze życie stało się wygodniejsze. Przy współdziałaniu wyobraźni, ludzkiej kreatywności i nowoczesnych maszyn a także komputerów człowiek działa coraz prężniej, rozsądniej myśli, jest bardziej postępowy, lecz wraz z rozwojem cywilizacyjnym, ingeruje w swoje środowisko naturalne.


kliknij
Author: Julian Stallabrass
Source: http://www.flickr.com
Niestety, większość działań ludzi – jeżeli nie wszystkie – prowadzi do skażenia powietrza, którym człowiek oddycha, wód, z których ludzkość korzysta i gleb, z których plony przetwarza...

Wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz w treści (https://glazurex.com.pl/porta/) zamieszczony tam tekst. Są tam dodatkowe materiały. One też prezentują tę tematykę.

Liczba generowanych każdego dnia odpadów jest bardzo duża. Zawierają one ogromne ilości związków organicznych i nieorganicznych, metali ciężkich i substancji szkodliwych. W pewnym momencie ludzie zorientowali się, w jaką stronę to zmierza.

Zainaugurowano kampanie społeczne obrazujące negatywny wpływ ludzkości na środowisko naturalne, kampanie właściwej segregacji śmieci, uświadomiono społeczeństwu jak długotrwałe szkody może spowodować niejeden odpad niebezpieczny. Obecnie priorytetowym zamierzeniem protekcji środowiska naturalnego jest nie tylko nadzorowanie poziomu zanieczyszczenia środowiska i unieszkodliwianie odpadów, co działania prewencyjne mające na celu przeciwdziałanie ich powstawaniu.

Ustalono, jak dokładnie rozumieć i usystematyzowano takie słowa jak: utylizacja, gospodarka odpadami, elektrośmieci, recykling, selekcja... Ponadto – zaproponowano rozwój i spore dofinansowanie unijne tym firmom, które mają pomóc w sensownym gospodarowaniu odpadami i „sprzątaniu zaśmieconego świata”. W tej chwili wiele z tych firm, działając w obszarze ochrony środowiska, rozwija się prężnie i dba o to, żeby gromadzenie, selekcjonowanie i utylizacja produktów niebezpiecznych, odbywała się z przestrzeganiem wszelkich norm bezpieczeństwa i aktów prawnych. Część z nich oferuje też odbiór ze wskazanego punktu, kiedy zgłaszamy, że mamy odpad niebezpieczny. Co więcej, można to zgłosić w bardzo wygodny sposób – na przykład przez formularz ze strony internetowej. Przewożenie odpadów niebezpiecznych musi odbyć się w atmosferze zwiększonego bezpieczeństwa, zgodnie z przepisami ADR. Przykładem może byc przedsiębiorstwo Utylinia.


Podobno rzucona w lesie plastikowa butelka rozłoży się w ziemi ponad 500 lat, guma do żucia 5 lat, a niedopałek dwa lata. Bądźmy tego świadomi i myślmy o tym, że nie tylko wielkie koncerny wprowadzają do środowiska szkodliwe odpady, ale przeciętny człowiek we własnym gospodarstwie domowym i przez swoje zachowanie też to robi.