Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mnducks.org/includes/menu.inc).

Kocia toaleta – doradzamy jak znaleźć najlepszy model kuwety dla zwierzaka.

Kuweta dla kota to jedna z głównych rzeczy, jakie kupuje posiadacz zwierzaka swojemu ulubieńcowi. Oczywiście, oferta rynkowa jest duża, lecz główny podział, jaki można wprowadzić, to rozróżnienie na kuwety otwarte i zamknięte i kuwety zakryte i samoczyszczące się.
Kot
Author: Megan
Source: http://www.flickr.com
Kuweta zamknięta ma zdecydowanie więcej zalet od otwartej, bo przykre zapachy nie rozprzestrzeniają się, nie widać jej zawartości, można też zainstalować w otworach wentylujących filtry węglowe pochłaniające brzydkie zapachy. Kuweta zamknięta może posiadać drzwiczki lub nie. W wielu modelach są one również łatwe do zdemontowania. Jest to ważne dla kociaków, którym zmieniono kuwetę otwartą na zakrytą, ponieważ siła nawyku może być tak silna, że kociak może się po prostu zniechęcić nie potrafiąc sforsować plastikowych drzwiczek albo nie umiejąc znaleźć wejścia. Cała oferta tutaj: .

Co tu dużo mówić – kociaki to bardzo mądre istoty, lecz zmiana rutyny wymaga przygotowania i czasu.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu duża kość dla psa, aby uzyskać dodatkowe informacje na prezentowany w tekście zagadnienie. Oczekujemy na twą opinię!

Kuwety samoczyszczące się mają specjalny mechanizm który usuwa zanieczyszczenia, jednakże ostatecznie i tak to właściciel sprząta po kociaku. Oczywiście pozostaje jeszcze rzecz wyboru żwirku. Istnieją kuwety z podwójnym dnem, czyli bezżwirkowe, ale większość właścicieli kupuje kuwetę, do której sypie się żwirek. Żwirek zbrylajacy się jest łatwy w usuwaniu z kociej toalety, lecz najczęściej jest drobny i mocno pyli oraz roznosi się po podłogach na kocich łapkach, bo zostaje między poduszkami. Sprawdź: .

Natomiast żwirek niezbrylający jest dość higieniczny i wygodny w użyciu, przy wsypaniu odpowiedniej ilości można go wymieniać nawet co dwa tygodnie, ale ma większe kryształy (aby lepiej pochłaniać), przez co może podrażniać kocie łapki (a szczególnie wrażliwe poduszki). Na rynku można dostać też żwirek silikonowy, który ma bardzo dobre właściwości chłonące, można go też nabyć w wariantach zapachowych (na przykład kwiatowym, lawendowym). Zawsze można zamówić kilka mniejszych paczek i sprawdzić wszystkie, aby trafić na ten najfajniejszy, z którego i my będziemy zadowoleni, i nasz kociak. Ale należy mieć na uwadze, że kociaki powoli akceptują nowe rzeczy i mogą źle reagować na zbyt częstą zmianę piasku.
rudy kot
Author: billy1125
Source: http://www.flickr.com
Koty to zwierzaki z natury czyste, co udowadniają kilka a nawet kilkanaście razy dziennie czyszcząc się po przebudzeniu i przed drzemką, a także po zabawie, po jedzeniu i po skorzystaniu z toalety. Kot (zobacz również higiena jamy ustnej kota) będzie również chętnie załatwiał swoje potrzeby do kuwety, którą mu wstawimy, ale musi mu ona po prostu pasować.