Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mnducks.org/includes/menu.inc).

O jakich rzeczach należy pamiętać jeżeli będzie się chciało mieć jakiegoś zwierzaka w swoim domu, podstawowe wyposażenie dla kota

W wielu domach zwierzaki urastają niemalże do roli członków rodziny. Najpopularniejsze są koty oraz psy, lecz ludzie często hodują różnego rodzaju ryby,gady czy gryzonie. Jednak bez względu na to, jaki zwierzak mieszka w domu trzyma, to trzeba o nie dobrze dbać. Raczej nie obejdzie przy tym bez odpowiednich, bo i początkowo trzeba zakupić kilka rzeczy, i później regularnie trzeba się zaopatrywać w jedzenie, lekarstwa albo środki do pielęgnacji.
Decydując się na jakieś zwierzę, trzeba również dobrze się zastanowić nad tym, jak będzie wyglądać opieka. Przykładowo rybki lub kota można spokojnie zostawić na kilkanaście godzin, jeżeli tylko zapewni się pokarm, lecz już z psem tak prosto nie będzie. Pies smakołyki dla psów musi codziennie wyjść co najmniej dwa razy na spacer, i nie można mu tego nie zapewnić. Z tego też powodu każda decyzja o zwierzaku powinna być dobrze przemyślana, żeby później nie było problemów z szukaniem dla niego domu. Jeżeli będzie się już wiedzieć, jaki zwierzak wkrótce zawita, to można będzie przystąpić do zakupu wyposażenia dla niego.
karma dla kotów
Source: www.sxc.hu


Przykładowo przy kocie potencjalny właściciel musi pomyśleć w pierwszej kolejności o dwóch miskach, jednej na karmę i drugiej na wodę. W przypadku tych zwierząt trzeba pilnować tego, żeby obie miski cały czas były wypełnione, szczególnie wody nie powinno zabraknąć. Koty w praktyce powinny być karmione specjalnie dla nich przeznaczonymi karmami, raczej nie powinny one zjadać resztek obiadów z naszych stołów.Karmy generalnie dzieli się na mokre i suche, tu można w dowolny sposób układać dietę dla swego futrzaka. Jeżeli podstawę stanowi sucha karma (zobacz: smakowita karma) Dolina Noteci, to odpowiednia ilość wody jest konieczna, gdyż umożliwi ona prawidłową pracę układu pokarmowego. Mokra karma dla kotów ma wody dużo więcej, więc dużą jej część dostarczy się przy posiłku, wielu właścicieli wybiera też karmienie na zmianę jednym i drugim rodzajem (zdecydowanie więcej zobaczysz pod tym adresem). Poza miskami warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, czyli nożyczki i szczotkę, a dla rozruszania naszego pupila bardzo dobrze sprawdzą się różne kocie zabawki.